TĒMA: Satiksme

Katram ceļa veidam savas funkcijas un īpašnieks

J
jautā:
15. maijā, 2019
Anna Kalniņa

Kā iespējams pārreģistrēt privātīpašumam piederošu ceļu uz pašvaldību, lai tā to apsaimniekotu?

A
atbild:
07. jūnijā, 2019
Mudīte Luksa
LV portāls

Likuma Par autoceļiem 3. pantā noteikts, ka visi Latvijas autoceļi pēc to nozīmes ir iedalāmi valsts autoceļos, pašvaldību ceļos, komersantu ceļos un māju ceļos.

Ar terminu “komersantu ceļi” saprotami arī ceļi, kas pieder uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām) kā tiesību subjektiem, kā arī citām privāto tiesību juridiskajām personām.

Savukārt māju ceļš nesavieno citus augstāka līmeņa ceļus.

Pašvaldību un komersantu ceļi un to zeme, tai skaitā ceļu zemes nodalījuma joslas, kā arī māju ceļi ir attiecīgo pašvaldību, komersantu vai fizisko personu īpašums.

Katram no minētajiem ceļu veidiem ir atšķirīgas funkcijas un īpašnieki. Ja minētais ceļš pilda pašvaldības ceļa funkcijas, tad par tā piederības un uzturēšanas jautājumiem jāvēršas vietējā pašvaldībā.