Lasīšanai: 1 minūte

Darba samaksa normāla darba laika nodarbinātajam svētkos

J
jautā:
09. maijā, 2019
Jānis

Sveiki! Man radies šāds jautājums: ja es strādāju svētku dienā un vienlaikus šīs stundas ir virsstundas, vai ir piemērojama piemaksa 100% apmērā divas reizes? Strādāju normālo darba laiku.

A
atbild:
13. maijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Uz normāla darba laika nodarbinātajiem attiecināma Darba likuma 131. panta norma, kas paredz, ka normālais dienas darba laiks nedrīkst pārsniegt astoņas stundas, bet normālais nedēļas darba laiks – 40 stundas. Dienas darba laiks šā likuma izpratnē ir darba laiks diennakts periodā.

Ja darba līgumā ir nolīgts normālais darba laiks un darbinieks ir strādājis gan svētku dienā, gan virsstundas, tad par šo laiku atbilstoši 68. panta regulējumam aprēķināma samaksa trīskāršā apmērā.