Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Pārmaksāto nodokļa summu atmaksā triju mēnešu laikā

J
jautā:
11. aprīlī, 2019
Ivars

Gaidu pārmaksātos nodokļus jau mēnesi, nevienu gadu nav tā bijis, un iemeslu nevar noskaidrot, jo telefons mūžīgi aizņemts. Kas man var paskaidrot?

A
atbild:
02. maijā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 19. pantā noteikts: pēc deklarācijas pārbaudes Valsts ieņēmumu dienests triju mēnešu laikā no deklarācijas iesniegšanas dienas atmaksā nodokļa pārmaksu.

Jāpiebilst, ka nevienu gadu nav bijis arī tā, ka jau pirmajās nedēļās ir iesniegts tik daudz gada ienākumu deklarāciju – vairāk nekā 600 tūkstoši (kas ir divreiz vairāk nekā pagājušajā gadā). VID neatmaksā automātiski deklarācijā izveidojušos pārmaksu par visām nodokļa maksātāja deklarācijā norādītajām summām, bet visa informācija tiek pārbaudīta.