Lasīšanai: 1 minūte

Piespiedu dīkstāvi apmaksā darba devējs

J
jautā:
10. martā, 2019
Diana

Vai darba devējs ir tiesīgs neatmaksāt darba dienas, ja viņu dēļ nav darba, piespiež izņemt atvaļinājuma dienas vai rakstīt iesniegumu uz sava rēķina?

A
atbild:
26. martā, 2019
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Jūsu jautājums ir par tiesībām saņemt atlīdzību dīkstāves gadījumā. Šādā gadījumā darbiniekam nav pienākuma izņemt ikgadējo atvaļinājumu vai atvaļinājumu bez darba samaksas saglabāšanas, bet darba devējam saskaņā ar Darba likuma 74. panta otro daļu ir pienākums izmaksāt šā panta trešajā daļā noteikto atlīdzību arī tad, ja darba devējs darbinieku nenodarbina vai arī neveic darbinieka saistības izpildījuma pieņemšanai nepieciešamās darbības (dīkstāve).