Atteikšanās no ieņemamā amata, ja darba līgumā noteikti vairāki amati

J
jautā:
06. martā, 2019
Aija

Darbavietā esmu gan direktores vietniece, gan skolotāja. Vēlos pārtraukt direktores vietnieces amata pildīšanu un turpināt darba attiecības tikai kā skolotāja tajā pašā iestādē. Iesniedzot uzteikumu maijā un rakstot datumu, ar kuru vēlos tikt atbrīvota no direktores vietnieces amata pildīšanas, uzrādu, piemēram, 25. augustu – rakstot uzteikumu 25. maijā un norādot 25. augustu kā pēdējo darba dienu. Vai šie 3 mēnesi neuzliek pienākumu nostrādāt vēl 1 mēnesi, t. i., līdz 25. septembrim?

A
atbild:
25. martā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Pēc jautājuma konteksta noprotams, ka ieņemat divus amatus – mācību pārziņa un skolotāja. Tomēr saskaņā ar Darba likumu Jums kā ikvienam darbiniekam savā darbavietā ir tikai viens darba līgums, kurā noteikta šo amatu pienākumu pildīšana.

Tādējādi Jums nav jāraksta uzteikums, bet būtu jāvēršas pie vadības ar priekšlikumu vienoties par konkrētiem grozījumiem darba līgumā un par laiku, kad tie stājas spēkā.  Šādu vienošanos parasti sagatavo darba devējs, un tā kļūst par darba līguma neatņemamu sastāvdaļu.