Lasīšanai: 1 minūte

Komandējuma izdevumus izmaksā avansā

J
jautā:
12. februārī, 2019
Arvīds

Sūtot darbiniekus komandējumā uz ES valstīm, komandējuma nauda ir jāizmaksā pirms brauciena vai pēc tā?

A
atbild:
20. februārī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

MK noteikumu Nr. 969 “Kārtība, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem saistītie izdevumi” 11. punkts paredz, ka komandējuma izdevumu atlīdzināšanai (izņemot izdevumus, kurus sedz institūcija, kas darbinieku uzaicinājusi komandējumā) pēc darbinieka rakstiska pieprasījuma izsniedz avansu eiro vai konvertējamā valūtā.

Tas nozīmē, ka komandējuma nauda un atlīdzināmie izdevumi darbiniekam izmaksājami pirms došanās komandējumā.

Pēc komandējuma nepieciešamības gadījumā veic galīgo norēķinu atbilstoši šo noteikumu 12. punktam.