Lasīšanai: 1 minūte

MUN darbiniekam pašam nodokļi nav jāmaksā

J
jautā:
08. janvārī, 2019
Liene

Labdien! Vēlējos noskaidrot – ja es esmu darba ņēmējs mikrouzņēmumā un mana mēneša alga ir ap 200 eiro (atkarībā no nostrādātā laika), vai man ir jāmaksā kādi nodokļi pašam, vai arī mikrouzņēmums maksā nodokļus par mani? Otrs jautājums – vai ir nepieciešams veikt kādas darbības, ja es vienlaikus strādāju uzņēmumā Nīderlandē un uzņēmumā Latvijā? Paldies!

A
atbild:
14. janvārī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Mikrouzņēmumu nodoklis (MUN) jāmaksā no apgrozījuma. Darbiniekiem izmaksātā alga nav apliekama ar nodokļiem. Līdz ar to pašam darbiniekam nekas nav jāmaksā.

Ja Eiropas Savienības valstī saņem algota darba ienākumus, kas tajā ir pakļauti aplikšanai ar iedzīvotāju ienākuma nodoklim analoģisku nodokli, par ienākumiem nav jāsniedz gada ienākumu deklarācija.

Ja ir kādi cita veida ienākumi Nīderlandē, tad, konkretizējot informāciju, jautājumi par iespējamām nodokļu saistībām jānoskaidro Valsts ieņēmumu dienestā. Saziņas iespējas VID tīmekļvietnē.