E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 15965
Lasīšanai: 4 minūtes

Darba samaksas ieturējumu apmērs

J
jautā:
18. decembrī, 2018
Dzidra

Labdien! Kā būtu interpretējama Civilprocesa likuma 594. panta otrā daļa – “Ja piedziņa uz darba samaksu tiek vērsta pēc vairākiem izpildu dokumentiem, darbiniekam katrā gadījumā jāsaglabā darba samaksa un tai pielīdzinātie maksājumi 50 procentu apmērā, bet ne mazāk kā minimālās mēneša darba algas apmērā un uz katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu līdzekļi valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā, izņemot šā panta pirmās daļas 1. un 2. punktā noteikto gadījumu”? Vai tas, ka izpildrakstos tiek rakstīts, ka ieturējumi jāveic 30% apmērā, ir būtiski? Lasot vairākas reizes šo panta daļu, tomēr var secināt, ka 30% ir tie, kuri jāietur saskaņā ar tiesu izpildītāju rīkojumiem. Piem., alga neto ir 1300 eiro, tad tomēr sanāk, ka jāietur ir 390 eiro, bet pārējais tiek saglabāts. Šī daļa tomēr interpretējama arī otrajā variantā, ka jāietur 50%, t.i., 650 eiro, un par katru apgādībā esošo bērnu soc. nodrošinājuma apmērs – 64,03 eiro. Apgādībā ir 2 bērni. Lūdzu skaidrot panta interpretāciju un ko likumdevējs ar pantu ir domājis īsti skaidrot. Šim pantam ir vismaz 4 interpretācijas. Turklāt tiesu izpildītāji saka, ka jāietur 30% apmērā arī tad, ja ir vairāki izpildraksti. Paldies!

A
atbild:
12. jūnijā, 2019

Ieturējumu apmērs no darba algas notiek saskaņā ar Civilprocesa likuma 594. panta normām. Ieturējumu apmērs ir atkarīgs no Jūsu parādsaistību veida.

No parādniekam izmaksājamās darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem ieturējumus pēc izpildu dokumentiem izdara līdz piedzenamā parāda dzēšanai:

  1. uzturlīdzekļu piedziņas lietās nepilngadīgu bērnu uzturam vai Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas labā – saglabājot parādniekam darba samaksu un tai pielīdzinātos maksājumus 50 procentu apmērā no minimālās mēneša darba algas un saglabājot uz katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu līdzekļus valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā;
  2. piedzenot uzturlīdzekļus, zaudējumus vai kompensāciju sakarā ar personisku aizskārumu, kura rezultātā radies sakropļojums vai cits veselības bojājums vai iestājusies personas nāve, vai kompensāciju par kaitējumu, kas radīts ar noziedzīgu nodarījumu, kā arī izpildot administratīvo pārkāpumu lietās pieņemtos nolēmumus, – 50 procentus, saglabājot parādniekam darba samaksu un tai pielīdzinātos maksājumus 50 procentu apmērā no minimālās mēneša darba algas un saglabājot uz katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu līdzekļus valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā;
  3. pārējos piedziņu veidos, ja likumā nav noteikts citādi, – 30 procentus, saglabājot parādniekam darba samaksu un tai pielīdzinātos maksājumus minimālās mēneša darba algas apmērā un saglabājot uz katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu līdzekļus valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā.

Ja piedziņa uz darba samaksu tiek vērsta pēc vairākiem izpildu dokumentiem, darbiniekam katrā gadījumā jāsaglabā darba samaksa un tai pielīdzinātie maksājumi 50 procentu apmērā, bet ne mazāk kā minimālās mēneša darba algas apmērā un uz katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu līdzekļus valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā, izņemot šā panta pirmās daļas 1. un 2. punktā noteikto gadījumu.

Piemēram, ja Jums veic ieturējumus saskaņā ar Civilprocesa likuma 594. panta pirmās sadaļas otro daļu, par parāda piedziņas aprēķinu atbildīgs ir darba devējs. Piedziņa tiek piemērota darba samaksas neto summai, tātad pēc nodokļu ieturējumiem. Tas nozīmē, ka 50% tiek aprēķināti no Jūsu norādītās summas 1300 eiro, proti, 650 eiro.

Tātad, pirmkārt, Jums tiek saglabāti 430 eiro kā minimālās algas apmērs un 64,03 eiro kā valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts uz katru nepilngadīgo, kas ir 128,06 eiro.

  • 430,00 + 128,06 = 558,06 (obligāti saglabājamās summas);
  • 1300,00 – 558,06 = 741,94 (vairāk nekā 650,00).

Tādējādi Jums ir jāsaglabā 650 eiro un ieturēt parādsaistību dzēšanai var 650 eiro.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 79 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU