Lasīšanai: 1 minūte

Kā nodrošināt, lai mantojumu saņem tikai bērni, ne laulātais

J
jautā:
19. novembrī, 2018
Laila

Man pieder īpašums, un man ir 2 pieauguši bērni. Kā varu saglabāt savu īpašumu, lai mantinieki ir tikai mani bērni, ja gatavojos laulāties ar ārzemnieku?

A
atbild:
14. janvārī, 2019
Latvijas notārs
Jānis Skrastiņš, Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētājs

Neatkarīgi no tā, vai iecerētais laulātais ir ārzemnieks vai Latvijas valsts piederīgais, šādā gadījumā risinājums ir laulības līgums par mantas šķirtību. Tajā būtu iekļaujams arī rīkojums nāves gadījumam, paredzot vīra kā mantotāja atteikšanos mantot pēc sievas. Taču jāņem vērā, ka laulības līgums darbojas arī otrā virzienā un arī sievai tad nebūs tiesību uz daļu mantā, kas tiks iegādāta uz vīra vārda. Arī vīrs, ļoti iespējams, vēlēsies, ka sieva atsakās mantot pēc viņa.