Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Kādi ir attaisnoto izdevumu nosacījumi iemaksām privātajos pensiju fondos

J
jautā:
19. septembrī, 2018
Dace

Labdien! Esmu dzirdējusi, ka attaisnotos izdevumus par iemaksām 3. pensiju līmenī atmaksās tikai no summas, kas ir 80% no apliekamiem ienākumiem, nevis no visiem apliekamiem ienākumiem. Piemēram, ja mani gada ienākumi ir 12 000 eiro un es iemaksāju 3. pensiju līmenī 100 eiro mēnesī, tad es saņemšu 20% nevis no visas iemaksātās summas – 1200 eiro, bet no 960 eiro?

A
atbild:
21. septembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

No 2018. gada attaisnotajos izdevumos var iekļaut iemaksas privātajos pensiju fondos un uzkrājošās dzīvības apdrošināšanas prēmijas, kas kopā nepārsniedz 10% no nodokļa maksātāja apliekamā ienākuma, bet ne vairāk kā 4000 eiro gadā.

Tātad, ja veiksiet iemaksas tikai privātajā pensiju fondā, tad attaisnotajos izdevumos varēsiet iekļaut 1200 eiro.

Jaunā attaisnoto izdevumu norma un jaunie nosacījumi ir piemērojami no 2018. gada 1. janvāra attaisnotajiem izdevumiem par 2018. gadu.