E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 15169
Lasīšanai: 3 minūtes
1
2
1
2

Kredīta apmaksa un noilguma termiņš

J
jautā:
03. septembrī, 2018
Eli

Labdien! Biju paņēmusi trīs kredītus “Swedbank”. Pēdējais tika ņemts 2008. gada augustā. Aizbraucot no Latvijas, es pārtraucu maksājumus. Pēc laika “Pauskonsuls” kontaktējās ar mani, jo viņi bija pārņēmuši visus (3) kredītus no “Swedbank”. Viss palēnām tika nomaksāts. Pirms kāda gada sāka nākt vēstules no “Gelvora”, ka viņi ir pārpirkuši kredītu no “Swedbank” un man tagad parādsaistības ir ar “Gelvora”. Izrādās, ka “Pauskonsuls” ir pārpircis 2 kredītus un 1 ir pārpirkusi “Gelvora”. Vai tam trešajam kredītam vēl nav iestājies noilguma termiņš? Kā tas viss darbojas? Tur ir sakrāti procenti, un summa ir divreiz lielāka. Vai man ir iespēja tiesiski neatmaksāt neko “Gelvorai”? Vai atmaksāt tikai pamatsummu, jo es biju pārliecināta, ka kredīts ir jau nomaksāts? Vēstulēs ir rakstīts, ka “Gelvora” ir pārņēmusi manu kredītu 2012. gadā, bet vēstules sāka nākt tikai pirms gada. Paldies!

A
atbild:
11. oktobrī, 2018
Linda Balode
LV portāls

Komerclikuma 406. pants nosaka, ka no komercdarījuma izrietošie prasījumi noilgst triju gadu laikā, ja likumā nav noteikts cits noilguma termiņš.

Savukārt Komerclikuma pārejas noteikumu 16. pants nosaka: ”Ja šā likuma D daļas spēkā stāšanās dienā Civillikumā vai citā likumā noteiktais noilguma termiņš nav notecējis, bet šā likuma D daļa nosaka īsāku noilguma termiņu, piemērojams šā likuma D daļā noteiktais noilguma termiņš, kurš skaitāms no 2010. gada 1. janvāra. Ja pēc šāda aprēķina noilguma termiņš iznāk garāks par līdzšinējo noilguma termiņu, noilguma termiņš izbeidzas tajā dienā, kad tas būtu notecējis saskaņā ar Civillikumu vai citu normatīvo aktu.”

No minētā secināms, ka noilguma termiņš no komercdarījuma izrietošajiem prasījumiem, ja darījums slēgts, piemēram, līdz 2010. gadam, var iestāties 2013. gada 1. janvārī.

Noilgumu var pārtraukt atgādinājums parādniekam, prasības celšana tiesā vai arī prasības atzīšana no parādnieka puses noilguma tecēšanas laikā (3 gadu laikā).

Plašāk par gadījumiem, kad iestājas parādsaistību noilgums, skatiet LV portālā.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU