Lasīšanai: 1 minūte

Kad pēc BKA jāatgriežas darbā

J
jautā:
22. augustā, 2018
Terēza

Labdien! Kā precīzi aprēķināt, kad man jāatgriežas darbā, ja bērna kopšanas atvaļinājums sākas 2018. gada 11.09. un plānots uz 1,5 gadiem?

A
atbild:
28. augustā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Māmiņai, kas atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā (BKA), uzzināt dienu, kad jāatgriežas darbā, nav jākautrējas jautāt darba devējam ( personālvadītājam). Ja atvaļinājums tiek izmantot pilnībā – 1,5 gadu apmērā, likums tieši nenosaka atgriešanās kārtību. Tomēr par atgriešanos darbā darba devēju būtu korekti informēt ne mazāk kā divas nedēļas iepriekš, piemēram, piezvanot vai rakstot e-pasta vēstuli.

Ņemot vērā Jūsu jautājumā norādīto informāciju, ja BKA ir piešķirts, sākot ar 2018. gada 11. septembri, pirmā darbadiena Jums būs 2020. gada 11. septembrī.