Rīcība pazaudētas vai iznīcinātas personas apliecības gadījumā

J
jautā:
07. augustā, 2018
Līga

Kāds sods paredzēts un kā rīkoties, ja personas ID karte nav derīga un ir iznīcināta, bet ir pase?

A
atbild:
15. augustā, 2018

Personu apliecinošu dokumentu likuma 15. pants paredz, ka šādu dokumentu nedrīkst bojāt, kā arī lietot nederīgu personu apliecinošu dokumentu.

Par personu apliecinoša dokumenta tīšu bojāšanu, nolaidīgu glabāšanu vai tāda personu apliecinoša dokumenta lietošanu, kura vietā izsniegts jauns personu apliecinošs dokuments, var administratīvi sodīt.
Par tīšu personu apliecinoša dokumenta bojāšanu uzliek naudas sodu līdz 35 eiro.

Par nolaidīgu personu apliecinoša dokumenta glabāšanu, kuras rezultātā personu apliecinošs dokuments pazaudēts, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 35 eiro.

Par nolaidīgu personu apliecinoša dokumenta glabāšanu, kuras rezultātā tas pazaudēts, ja tas izdarīts atkārtoti gada laikā, uzliek naudas sodu no 15 līdz 70 eiro.

Par tāda personu apliecinoša dokumenta lietošanu, kura vietā izsniegts jauns personu apliecinošs dokuments, uzliek naudas sodu līdz 140 eiro.

Ņemot vērā, ka personai joprojām ir pase, viņu nevar sodīt par dzīvošanu bez derīga personu apliecinoša dokumenta.