Labdien! Man tāda lieta, brālēnam ceļu policija uzrakstīja protokolu uzreiz pēc 3 pantiem – par ātrumu, par drošības jostu un par telefonu. Protams, ka brālēns pats vainīgs, ka braucot runā pa telefonu, nepiesprādzējies un neskatās tāpēc spidometru. Brālēnam nav datora, un ar likumu zināšanu viņam slikti, tāpēc jautāju es.
Jautājums tāds – kā noteiks sodu beigu beigās? Citi saka, ka skaitīs kopā un galā būs summa par visiem pantiem, un tas būs daudz brālēnam, citi saka, ka būs tas sods, kas par pantu vislielākais. No kodeksa 35. panta neko īsti nevar saprast.
Pameklēju un vienu Liepājas tiesas spriedumu atradu, kur saskaitīts kopā pēc diviem pantiem uzliktais sods, tas gan nebija par satiksmes noteikumiem, tur bija par huligānismu un nepakļaušanos, un atradu arī, kur tiesa pēc tiem pašiem pantiem beigās uzliek tikai viena panta sodu. Kā īsti ir?
Šī gada 5. jūlijā stājās spēkā grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (LAPK). Tie paredz bargākus sodus par vairākiem būtiskiem pārkāpumiem ceļu satiksmē, tostarp arī transporta vadītājam par viedierīču lietošanu, kā arī nepiesprādzēšanos ar drošības jostu.
Par minētajiem Jūsu brālēna izdarītajiem pārkāpumiem ceļu satiksmē LAPK paredzēta sekojoša atbildība:
Piemēri:
LAPK 35. pants nosaka administratīvo sodu uzlikšanu, ja izdarīti vairāki administratīvie pārkāpumi. No rakstītā saprotams, ka visi pārkāpumi konstatēti vienlaicīgi un tos ir izskatījusi viena un tā pati amatpersona (Valsts policijas darbinieks), tāpēc šajā gadījumā jāņem vērā minētā panta otrā daļa:
“Ja persona ir izdarījusi vairākus administratīvos pārkāpumus, kas konstatēti vienlaicīgi, un tos izskata viena un tā pati institūcija (amatpersona), administratīvais sods tiek uzlikts tās sankcijas ietvaros, kura ir paredzēta par smagāko pārkāpumu. Šajā gadījumā pamatsodam var pievienot kādu no papildsodiem, kuri ir paredzēti pantos, kas nosaka atbildību par jebkuru no izdarītajiem pārkāpumiem.”
Ja pieņemam, ka Jūsu brālēns atļauto braukšanas ātrumu ir pārsniedzis līdz 10 km stundā, tad bargākais iespējamais sods no trijiem ir par tālruņa, piezīmjdatora, planšetdatora vai viedierīces lietošanu, ja transportlīdzeklis atrodas kustībā, proti, maksimālā soda apmērs – 100 eiro.
Īsākiem vārdiem sakot, policija šādos gadījumos piemēro bargāko sodu.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!