Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Kādos gadījumos laulību var noslēgt ātrāk

J
jautā:
17. jūlijā, 2018
Ilze

Labdien! Sakiet, lūdzu, kādi ir tie īpašie gadījumi, kad laulību var reģistrēt ātrāk nekā pēc 1 mēneša un 1 dienas?

A
atbild:
18. jūlijā, 2018
Edīte Brikmane
LV portāls

Civillikuma 41. pantā ir noteikts, ka laulību noslēdz ne agrāk kā viena mēneša un ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā pēc iesnieguma un citu laulības noslēgšanai nepieciešamo dokumentu iesniegšanas dzimtsarakstu nodaļā. Vienlaikus Civillikuma 45. pants paredz, ka steidzamos gadījumos dzimtsarakstu nodaļas amatpersonai ir tiesības šo termiņu saīsināt.

Personas šādos gadījumos iesniedz nodaļas vadītājam iesniegumu un dokumentus, kas apstiprina iesniegumā minētos īpašos iemeslus. Piemēram, līgavainis vai līgava strādā ārvalstīs, dodas ilgstošā misijā bruņotajos spēkos, līgavas vai līgavaiņa dzīvību apdraud slimība un citi īpaši apstākļi. Katrs gadījums ir individuāls, un tos izvērtē dzimtsarakstu nodaļas vadītājs.