Ir noteikumi arī olu realizācijai nelielos apjomos tieši galapatērētājam

J
jautā:
10. jūlijā, 2018
Lelde

Labdien! Vēlos savā īpašumā turēt vistas un olas, kas paliek pāri, tirgot – gadatirgos, tirgos un paziņu lokā. Kas man būtu labākais variants, kā nokārtot, lai nav nepatikšanu par nelegālu tirdzniecību. Z/S vai mikrouzņēmums, vai pašnodarbinātais? Iespēju ir tik daudz, kā arī – kur man kas jāreģistrē – VID, PVD, LDC?

A
atbild:
26. jūlijā, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Lai uzsāktu darbību pārtikas, blakusproduktu vai dzīvnieku barības apritē, kā arī veterinārās uzraudzības jomā, uzņēmumus, kuri saskaņā ar Pārtikas aprites uzraudzības likumā, Dzīvnieku barības aprites likumā, Veterinārmedicīnas likumā un Farmācijas likumā noteiktajām prasībām, ir pakļauti Pārtikas un veterinārā dienesta uzraudzībai (PVD), reģistrē, atzīst vai licencē Pārtikas un veterinārais dienests. PVD struktūrvienību kontakti atrodami mājaslapā.

PVD informācijā “Olu realizācija nelielos apjomos tieši galapatērētājam” norādīti šādi normatīvie akti, kas jāievēro:

  • Ministru kabineta noteikumi 235 “Prasības olu apritei nelielā apjomā”
  • MK noteikumi 741 “Noteikumi par kārtību, kādā kontrolē un apkaro salmonelozi un citas ar pārtikas produktiem pārnēsājamas infekcijas slimības mājputnu ganāmpulkos, kas paredzēti pārtikas produktu iegūšanai nelielā apjomā un tiešai piegādei galapatērētājam”

Nodokļu režīma izvēlei ir svarīgs saimnieciskās darbības apjomi, ieņēmumi, izdevumi, iespējami vienkāršāka grāmatvedība. Informācija saimnieciskās darbības veicējiem atrodama Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā.