Labdien! Jautājums ir par mantojuma tiesībām. Vectēvs (miris) savu māju un zemi nevienam nenovēlēja. Tātad palika mantojums, kuru tagad uzsākusi kārtot viņa vienīgi palikusī meita. Vai man, mazmeitai, ir kādas tiesības iejaukties un prasīt savu daļu? Tajā īpašumā esmu dzīvojusi ar vecākiem ilgu laiku. Kas man juridiski būtu jādara?
Ja jautājumu uzdod mazmeita, kura gadījumā, ja tas no viņas vecākiem, kurš bijis tagad mirušā vectēva bērns, ir miris agrāk, ir tiesīga pretendēt uz mantojumu, iestājoties agrāk mirušā vecāka tiesībās, t.i., līdzvērtīgi kā vectēva meita. Gadījumā, ja par vectēvu agrāk mirušajam vecākam ir bijuši vairāki mantinieki (piemēram jautātājas brāļi vai māsas), tad viņi iegūst agrāk mirušā vecāka tiesības samērīgi ar savu daļu.
Gadījumā, ja jautātājai tas no vecākiem, kas ir vectēva bērns, ir dzīvs, tad viņš it tiesīgs pieņemt vai atraidīt savu mantojuma daļu, bet nevar šo savu tiesību nodot vaicātājai. Civillikums neparedz atteikšanos no mantojuma par labu kādam, bet paredz tiesības atteikties no tā vispār vai pieņemt to.
Abos gadījumos mantiniekiem ir jādodas pie zvērināta notāra, lai apstiprinātos mantošanas tiesībās.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 250 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!