Darbinieka uzteikums un neizmantotā atvaļinājuma kompensācija

J
jautā:
16. maijā, 2018
Oskars

Labdien! Vēlos rakstīt atlūgumu darbā (pēc nostrādātiem divarpus gadiem). Uz aiziešanas dienas brīdi man būs uzkrātas tieši 19,43 atvaļinājuma dienas.
Vai, atlūgumu rakstot, darba devējs mani var piespiest iet visu mēnesi atvaļinājumā? Es neesmu izmantojis un arī nevēlos izmantot atvaļinājumu, jo nauda ļoti noderētu ģimenei pārmaiņu laikā.

A
atbild:
18. maijā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Situācijā, kad darbinieks ir iesniedzis uzteikumu, darba devējs ir tiesīgs darbinieku nodarbināt ne vairāk kā vienu mēnesi, lai šajā laikā vietā atrastu jaunu darbinieku. Darbinieka nosūtīšana atvaļinājumā tādā situācijā tiesību aktos nav atrunāta. Turklāt atvaļinājuma izmantošanas kārtība nosaka, ka to piešķir, abām pusēm vienojoties vai saskaņā ar iepriekš sastādītu atvaļinājumu grafiku.

Tomēr Jūs varat uzteikumā norādīt, ka lūdzat atbrīvot sevi no darba, pamatojoties uz Darba likuma 100. pantu, kā arī izmaksāt neizmantotā atvaļinājuma kompensāciju proporcionāli nostrādātajam laikam saskaņā ar Darba likuma 149. panta piekto daļu.