Koplietošanas telpu nevar pievienot atsevišķam īpašumam

J
jautā:
07. maijā, 2018
Ieva

Vēlos precizēt, kurš punkts Dzīvokļa īpašuma likumā attiecas uz koplietošanas telpu (šajā gadījumā vienu no koplietošanas tualetēm) pievienošanu dzīvoklim? Cik pārējo dzīvokļu īpašnieku piekrišana ir nepieciešama?

A
atbild:
14. maijā, 2018
Mudīte Luksa
LV portāls
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Lapsa, zvērināts advokāts, LU Juridiskās fakultātes lektors

Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš pauž viedokli, ka saskaņā ar Dzīvokļa īpašuma likumā noteikto nav atļauts atsevišķā dzīvokļa īpašuma sastāvā iekļaut koplietošanas telpas. “Droši vien runa ir, piemēram, par bijušo kopmītņu ēku, kur gaiteņa galā ir tualete, kuru neviens pat nelieto, un tai blakus ir dzīvokļa īpašums. Likumā noteikts, ka kopīpašuma domājamo daļu summa veido vienu veselu un nav sadalāma. Dzīvokļa īpašniekam var vienīgi ieteikt noslēgt ar mājas īpašnieku līgumu par šīs telpas nomu uz noteiktu, iespējami ilgu, termiņu un šo līgumu reģistrēt zemesgrāmatā. Lai šādu telpas nomas līgumu noslēgtu, ir nepieciešams, lai “par” nobalsotu dzīvokļu īpašnieki, kuri pārstāv vairāk nekā pusi no visiem dzīvokļu īpašumiem.” (Likuma 16. panta otrās daļas 6. punkts un 17. panta devītā daļa.)