Bērna kopšanas atvaļinājumu var pārtraukt ātrāk

J
jautā:
02. maijā, 2018
Lubova

Vai var nomainīt (BKA) atvaļinājuma ilgumu? No 1,5 uz 1 gadu?

A
atbild:
08. maijā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jā, Darba likums paredz iespēju mainīt bērna kopšanas atvaļinājuma ilgumu, to pārtraucot un izmantojot citā laikā, līdz bērns ir sasniedzis astoņu gadu vecumu.

DL 156. panta piektā daļa nosaka, ka bērna kopšanas atvaļinājuma pārtraukšana pirms piešķirtā atvaļinājuma termiņa beigām īstenojama:

  • darba koplīgumā vai darba līgumā noteiktajā kārtībā vai
  • pamatojoties uz darba devēja un darbinieka vienošanos.

Praktiski tas nozīmē, ja bērna kopšanas atvaļinājums bijis piešķirts uz 1,5 gadiem, tad ir jāvēršas pie darba devēja rakstveidā, lūdzot samazināt piešķirtā bērna kopšanas atvaļinājuma ilgumu uz vienu gadu. Šādu iesniegumu būtu vēlams iesniegt laicīgi, piemēram, vienu mēnesi iepriekš, jo, visticamāk, atvaļinājumā esošo darbinieku aizvieto cits darbinieks. Protams, nav liegts arī komunicēt ar darba devēju pa e-pastu vai telefonu. Tomēr formālais pamats piešķirtā bērna kopšanas atvaļinājuma pārtraukšanai būs iesniegums.