Jāraksta iesniegums Valsts robežsardzei

J
jautā:
29. augustā, 2012
Arta Vārpiņa

Labdien! Līdz 2012.gada 3.jūlijam dienēju IeM Valsts robežsardzē. 20.februārī notika nelaimes gadījums darbā (darba trauma-nokritu uz slapjas flīžu grīdas un lauzu pēdu),aktā par nelaimes gadījumu darbā ar IeM padotībā esošās iestādes darbinieku ar speciālo dienesta pakāpi ir norādīts, ka nelaimes gadījums noticis dienesta vietā, pildot dienesta pienākumus, bet tas nenotika, veicot tiešu valsts robežas apsardzību un kontroli. Jautājums - vai man nepienākas nelaimes gadījuma pabalsts? Otrs jautājums. Vai es drīkstu pieprasīt darba devējam atmaksāt man naudu par nostrādātām svētku dienām? Strādāju kopš 1994.gada oktobra - mums bija summētais dienesta pienākumu izpildes laiks. No 03.07.2012. esmu izdienas pensijā. Paldies par atbildi! ARTA VĀRPIŅA.

A
atbild:
04. septembrī, 2012
Iekšlietu ministrija
Gunta Kurme, Juridiskā departamenta Normatīvo aktu nodaļas vadītāja

Lai varētu atbildēt uz uzdotajiem jautājumiem, jāzina precīzi konkrētās lietas tiesiskie un faktiskie apstākļi. Tādēļ, lai saņemtu precīzas atbildes, kundzei būtu jāvēršas ar iesniegumu Valsts robežsardzē. Vienlaikus informēju, ka Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 19.pants nosaka konkrētus gadījumus, kad amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm izmaksājams nelaimes gadījuma pabalsts, savukārt amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm darba samaksas noteikumi amatpersonām, kurām noteikts summētais dienesta pienākumu izpildes laiks, neparedz papildu samaksu par darbu svētku dienās.