Tiesības saņemt pašvaldības īres mājokli paredzētas likumā noteiktos gadījumos

J
jautā:
03. janvārī, 2018
Valērija

Vai persona, kurai ir invaliditāte no bērnības, 2. grupa, ir tiesības uz dzīvokli no pašvaldības?

A
atbild:
09. janvārī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likums “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” nosaka, ka pašvaldība ar dzīvojamo telpu pirmkārt nodrošina personas, kurām saskaņā ar likumu "Par dzīvojamo telpu īri" sniedzama palīdzība gadījumos, ja tās tiek izliktas no īrētās dzīvojamās telpas un ja tās ir:

  • maznodrošinātas personas, kuras sasniegušas pensijas vecumu vai ir personas ar invaliditāti;
  • maznodrošinātas personas, ar kurām kopā dzīvo un kuru apgādībā ir vismaz viens nepilngadīgs bērns, aizgādnībā esoša persona, maznodrošināta pensijas vecumu sasniegusi persona vai maznodrošināta persona, kura ir persona ar invaliditāti;
  • pašvaldības teritorijā dzīvojošas citas personas, kuras pieder pie tās pašvaldības domes noteiktās personu kategorijas, kurām pašvaldība sniedz palīdzību, ja tās tiek izliktas no īrētās dzīvojamās telpas.

Pašvaldība var sniegt atbalstu arī citos gadījumos. Detalizētu kārtību tās nosaka savos saistošajos noteikumos. Tāpēc par iespējām pretendēt uz pašvaldības īres dzīvokli ir jāinteresējas savā pašvaldībā.