TĒMA: Nodokļi

Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi Rīgā

J
jautā:
03. janvārī, 2018
zoja geraskina

No 2017. gada maija esmu pensionāre. Esmu vientuļa pensionāre. Vai man 2018. gadā pienākas zemes nodokļa atvieglojums? Esmu rīdziniece.

A
atbild:
05. janvārī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli” pašvaldībai paredzētas tiesības piešķirt nodokļa atvieglojumus nodokļa maksātājiem. Pašvaldība saistošajos noteikumi konkrēti nosaka, kādi atvieglojumi kurām iedzīvotāju grupām ir paredzēti.

Rīgas domes saistošajos noteikumos Nr. 198 “Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtība Rīgā” ir uzskaitītas daudzas iedzīvotāju grupas, kurām tiek samazināts nekustamā īpašuma nodoklis. Vientuļam pensionāram ir paredzēts atvieglojums 90% apmērā par mājokli un tam piekritīgo zemi.

Vientuļš pensionārs šo saistošo noteikumu izpratnē ir persona, kurai nav laulātā, pilngadīgu bērnu un nav pilngadīgu personu, ar kurām ir kopīga deklarētā dzīvesvieta.

Ar pieteikumu nodokļa atvieglojuma saņemšanai jāvēršas Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldē. Tās adrese: Rīga, Terēzes iela 5. Informatīvais tālrunis: 80000850 (bezmaksas). E-pasta adrese: pip@riga.lv.