E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 13499
Lasīšanai: 5 minūtes
1
1

Bankas konta stāvokli tiesu izpildītājs neredz

J
jautā:
30. decembrī, 2017
Ludmila Soldunova

Labdien! Man kredītu dēļ ir arestēts konts ar mēneša limitu 380 eiro. Pašlaik atrodos uz slimības lapas. Vai no slimības pabalsta arī ietur naudu? Man tika ieskaitīts slimības pabalsts par 6 nedēļām. Proti, tas ir vairāk par minimālo algu. Tiesu izpildītāja to naudu arestēja. Bet ko lai daru nākammēnes? Slimības lapa tiek pagarināta atkal uz 6 nedēļām. Pa šo laiku jāiziet daudzi ārsti. Atvilkuma dēļ naudas nav. Un arī nākamais pabalsts būs tik pēc vairāk nekā mēneša, un summa sanāks vairāk par minimālo. Tad to arī noņems, neņemot vērā, ka tie ir vienīgie ienākumi un par lielāku laika periodu nekā mēnesis?

A
atbild:
16. janvārī, 2018

Jā, no slimības pabalsta var veikt ieturējumus saskaņā ar Civilprocesa likuma 594. panta normām. Šis pants nosaka ieturējumu apmēru un ierobežojumus:

No parādniekam izmaksājamās darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem ieturējumus pēc izpildu dokumentiem izdara līdz piedzenamā parāda dzēšanai:

1) uzturlīdzekļu piedziņas lietās nepilngadīgu bērnu uzturam vai Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas labā – saglabājot parādniekam darba samaksu un tai pielīdzinātos maksājumus 50 procentu apmērā no minimālās mēneša darba algas un saglabājot uz katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu līdzekļus valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā;

2) piedzenot uzturlīdzekļus, zaudējumus vai kompensāciju sakarā ar personisku aizskārumu, kura rezultātā radies sakropļojums vai cits veselības bojājums vai iestājusies personas nāve, vai kompensāciju par kaitējumu, kas radīts ar noziedzīgu nodarījumu, kā arī izpildot administratīvo pārkāpumu lietās pieņemtos nolēmumus, – 50 procentus, saglabājot parādniekam darba samaksu un tai pielīdzinātos maksājumus 50 procentu apmērā no minimālās mēneša darba algas un saglabājot uz katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu līdzekļus valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā;

3) pārējos piedziņu veidos, ja likumā nav noteikts citādi, – 30 procentus, saglabājot parādniekam darba samaksu un tai pielīdzinātos maksājumus minimālās mēneša darba algas apmērā un saglabājot uz katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu līdzekļus valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā.

(2) Ja piedziņa uz darba samaksu tiek vērsta pēc vairākiem izpildu dokumentiem, darbiniekam katrā gadījumā jāsaglabā darba samaksa un tai pielīdzinātie maksājumi 50 procentu apmērā, bet ne mazāk kā minimālās mēneša darba algas apmērā un uz katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu līdzekļus valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā, izņemot šā panta pirmās daļas 1. un 2. punktā noteikto gadījumu.

Ja Jums ir apķīlāts konts, uz kuru saņemat slimības pabalstu, kontā būtu jāsaglabā naudas līdzekļi minimālās algas apmērā.

Jānorāda, ka tiesu izpildītājs nezina, kādi naudas līdzekļi parādniekam kontā atrodas un tiek ieskaitīti.

Jums vajadzētu vērsties pie tiesu izpildītāja ar iesniegumu un lūgt atbloķēt kontu, norādot, ka tajā saņemat tikai darba samaksu, slimības pabalstu, un aicinot tiesu izpildītāju veikt ieturējumus saskaņā ar Civilprocesa likuma 594. pantu. Iesniegumam pievienojiet konta pārskatu par pēdējiem trim mēnešiem, kur redzams, kādi naudas līdzekļi Jums kontā ienāk. Parasti šādās situācijās tiesu izpildītājs nāk pretī un kontu atbloķē.

Tāpat Jūs varat arī mēģināt realizēt savas tiesības, kas noteiktas Civilprocesa likuma 206. pantā. Civilprocesa likuma 206. panta pirmā daļa nosaka: tiesa, kas taisījusi spriedumu lietā, ir tiesīga pēc lietas dalībnieka pieteikuma, ievērojot pušu mantisko stāvokli, bērnu tiesības vai citus apstākļus, pieņemt lēmumu par sprieduma izpildīšanas atlikšanu vai sadalīšanu termiņos, kā arī par tā izpildes veida un kārtības grozīšanu. Lēmums par sprieduma izpildīšanas atlikšanu, sadalīšanu termiņos vai izpildes veida un kārtības grozīšanu izpildāms nekavējoties.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU