E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 13144
Lasīšanai: 3 minūtes

Piespiedu izpildes līdzekļi norādīti Civilprocesa likuma 557. pantā

J
jautā:
06. novembrī, 2017
anonims

Labdien! Man ir tāds jautājums. Šogad martā bija uzlikts 350.00 € sods, kuru es neapmaksāju. Lietu nodeva zvērinātam tiesu izpildītājam, un tagad ar amata atlīdzību jāmaksā sods 525 €, labprātīgi tik īsā laikā es to nevarēšu atmaksāt. Kā tiesu izpildītājs tālāk rīkosies, ja man nav nekustamas/kustamas mantas, bet ir oficiāli ienākumi? Paldies!

A
atbild:
10. novembrī, 2017

Tiesu izpildītājs piemēro tos piespiedu izpildes līdzekļus, kas norādīti Civilprocesa likuma 557. pantā, un tie klasiski ir: piedziņas vēršana uz kustamo un nekustamo īpašumu, naudas līdzekļiem, kas atrodas kredītiestādēs, darba samaksu un tai pielīdzinātajiem maksājumiem.

Jūsu gadījumā var pieņemt, ka tiesu izpildītājs vērsīs piedziņu uz darba samaksu un tai pielīdzinātajiem maksājumiem. Ikmēneša ieturējumu apmērs ir norādīts Civilprocesa likuma 594. pantā.

(1) No parādniekam izmaksājamās darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem ieturējumus pēc izpildu dokumentiem izdara līdz piedzenamā parāda dzēšanai:

  •  uzturlīdzekļu piedziņas lietās nepilngadīgu bērnu uzturam vai Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas labā – saglabājot parādniekam darba samaksu un tai pielīdzinātos maksājumus 50 procentu apmērā no minimālās mēneša darba algas un saglabājot uz katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu līdzekļus valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā;
  • piedzenot uzturlīdzekļus, zaudējumus vai kompensāciju sakarā ar personisku aizskārumu, kura rezultātā radies sakropļojums vai cits veselības bojājums vai iestājusies personas nāve, vai kompensāciju par kaitējumu, kas radīts ar noziedzīgu nodarījumu, kā arī izpildot administratīvo pārkāpumu lietās pieņemtos nolēmumus, – 50 procentus, saglabājot parādniekam darba samaksu un tai pielīdzinātos maksājumus 50 procentu apmērā no minimālās mēneša darba algas un saglabājot uz katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu līdzekļus valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā;
  • pārējos piedziņu veidos, ja likumā nav noteikts citādi, – 30 procentus, saglabājot parādniekam darba samaksu un tai pielīdzinātos maksājumus minimālās mēneša darba algas apmērā un saglabājot uz katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu līdzekļus valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā.

(2) Ja piedziņa uz darba samaksu tiek vērsta pēc vairākiem izpildu dokumentiem, darbiniekam katrā gadījumā jāsaglabā darba samaksa un tai pielīdzinātie maksājumi 50 procentu apmērā, bet ne mazāk kā minimālās mēneša darba algas apmērā un uz katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu līdzekļus valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā, izņemot šā panta pirmās daļas 1. un 2. punktā noteikto gadījumu.

Jūsu gadījumā droši vien ieturējumi tiks veikti saskaņā ar Civilprocesa likuma 594. panta pirmās daļas 2. punktu, jo no jautājuma noprotams, kas tas varētu būt naudas sods administratīvās lietas ietvaros.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 99 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU