Lasīšanai: 1 minūte

Ieturējumu no darba samaksas aprēķins

J
jautā:
11. oktobrī, 2017
Ilva

Ieturējumi no darba algas pēc tiesu izpildītāja rīkojuma – darbiniekam saglabājamā minimālā mēneša darba alga (šobrīd 380 eiro) ir bruto vai neto? Kurš normatīvais akts to nosaka?

A
atbild:
13. oktobrī, 2017

Ieturējumu veikšanu no darba samaksas nosaka Civilprocesa likuma 594. panta normas.

Civilprocesa likuma 594. panta ceturtā daļa nosaka, ka ieturējumu apmēru no darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem aprēķina no summas, kas parādniekam jāsaņem pēc nodokļu samaksas.