E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 12900
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Skola

Skolas direktora aizvietošana nav precīzi regulēta

J
jautā:
02. oktobrī, 2017
Baiba

Skolas direktora aizvietošana. LR normatīvajos aktos nav noteikta izglītības iestāžu vadītāju aizvietošanas kārtība. Arī pašvaldības iekšējos noteikumos nav noteikta kārtība, kas var aizvietot skolas direktoru atvaļinājuma vai ilgstošas slimošanas laikā, cik liela piemaksa pienākas par direktora aizvietošanu, kas izdod rīkojumu par aizvietošanu utt. Saskaņā ar Valsts iekārtas pārvaldes likuma 33. pantu iestādes vadītāju aizvieto nākamā zemākā amatpersona, ja normatīvajā aktā nav noteikts citādi. Vai šo 33. pantu var attiecināt arī uz skolu, kur nākamā zemākā amatpersona aiz direktora ir skolas direktora vietnieks? Saskaņā ar iepriekš minēto Valsts iekārtas pārvaldes likuma 33. pantu iestādes vadītājs apstiprina aizvietošanas kārtību. Vai tas nozīmē, ka skolas direktoram pašam jāizstrādā un jāapstiprina direktora aizvietošanas kārtība atvaļinājuma un slimošanas laikā? Ja šāda kārtība ir izstrādāta, tad kas izdod rīkojumu par direktora aizvietošanu atvaļinājuma vai slimības laikā, ja nekādos iekšējos noteikumos tas nav noteikts? Var būt situācija, ka direktora vietnieka amata aprakstā jau ir iekļauts, ka viņam jāizvieto direktors prombūtnes laikā. Vai šajā gadījumā pienākas piemaksa par direktora aizvietošanu ilgstošas prombūtnes laikā? Ja direktora vietnieka amats ir tikai papildu darbs pedagoga pamatdarbam un papildu darba pienākumos nav paredzēta direktora aizvietošana, kā rīkoties šādā gadījumā? Cik lielu piemaksu var noteikt par direktora aizvietošanu, un no kādas algas tā jārēķina, ja pamatdarbs ir pedagoga darbs, – iznāk, ka no pedagoga darba algas?

A
atbild:
23. oktobrī, 2017

Skolas direktora aizvietošana nav precīzi regulēta. Parasti tas atkarīgs no iekšējos normatīvajos aktos noteiktā regulējuma, kas jāsaskaņo ar iestādes dibinātāju, kas ir skolas direktora darba devējs. Ja direktora vietnieka amata aprakstā noteikts, ka viņš aizvieto direktoru prombūtnes laikā, tas parasti notiek bez piemaksas par papildu darbu. Ja aizvietošana katrā atsevišķā gadījumā jāsaskaņo, tad jānosaka piemaksa par papildu darba veikšanu, kas nevar pārsniegt 30% no aizvietojošā darbinieka mēnešalgas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 1 jautājumu. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU