Slimības pabalsta saņēmējs ir apdrošināts pret bezdarbu

J
jautā:
25. septembrī, 2017
sandra

Vai sociālās iemaksas tiek veiktas par slimības laiku , ja ir B slimības lapa? Slimoju 6,5 mēnešus. Mani slimības dēļ atlaiž no darba. Vai valsts maksā par mani sociālo nodokli? Vai man ir tiesības saņemt bezdarbnieka pabalstu pēc atlaišanas, ņemot vērā iepriekš minēto situāciju?

A
atbild:
09. oktobrī, 2017
Lidija Dārziņa
LV portāls

Saņemot slimības pabalstu, cilvēks ir apdrošināts bezdarba gadījumam, un šis periods tiek ņemts vērā, nosakot tiesības uz bezdarbnieka pabalstu.

Likumā "Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam" ir noteikts, ka tiesības uz bezdarbnieka pabalstu ir bezdarbniekam, kuram:

  • Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) ir piešķīrusi bezdarbnieka statusu;
  • kopējais apdrošināšanas stāžs ir ne mazāks par vienu gadu;
  • ja Latvijas Republikā ir veiktas vai bija jāveic obligātās iemaksas bezdarba apdrošināšanai ne mazāk kā 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.

Ja visi šie kritēriji ir izpildīti, tad būs tiesības uz bezdarbnieka pabalstu arī gadījumā, ja darbu zaudēsiet pēc ilgstošas slimošanas.