Norādes uz produkta iepakojuma

J
jautā:
04. jūlijā, 2012
Dace Liepa

Labdien! Uzņēmums ne priekš pārdošanas izplata (piedāvā savā kafejnīcā bez maksas) iepakotu cukuru mazās paciņās. Vai uz iepakojuma jānorāda ražotājs vai ražotājvalsts? Kādi noteikumi attiecas uz šādu produktu - kas jānorāda obligāti?

A
atbild:
12. jūlijā, 2012
Pārtikas un veterinārais dienests
Vineta Grīnberga, Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja

 2004.gada 23.novembra Ministru kabineta noteikumu Nr.964 „Pārtikas preču marķēšanas noteikumi” (turpmāk – noteikumi Nr.964) 7.punkts noteic, ka uz primārā iepakojuma, ja tā maksimālā virsmas platība ir mazāka par 10 cm², norāda tikai pārtikas preces tirdzniecības nosaukumu, neto masu vai tilpumu un minimālo vai galīgo derīguma termiņu.

Savukārt 2003.gada 8.jūlija Ministru kabineta noteikumu Nr.377 „Kvalitātes, klasifikācijas un marķējuma prasības dažādu veidu cukuriem” (turpmāk – noteikumi Nr.377) 21.punkts noteic, ka produkta nosaukumu "Augstākā labuma baltais cukurs" var aizstāt ar produkta nosaukumu "Cukurs" vai "Baltais cukurs", savukārt 24.punkts noteic, ka fasētiem produktiem, kas sver mazāk par 20 gramiem, marķējumā neto masa nav jānorāda.

Tātad saskaņā ar normatīvajiem aktiem uz primārā iepakojuma (mazās paciņas) jābūt norādītam
• tirdzniecības nosaukumam  „Cukurs” vai „Baltais cukurs”,
• neto svaram;
• bet, ja paciņas svars ir mazāks par 20 gramiem, tad – tikai tirdzniecības nosaukumam.

Savukārt uz sekundārā iepakojuma (lielās kastes) jānorāda noteikumu Nr.964 14.punktā noteiktās prasības un specifiskās prasības saskaņā ar noteikumu Nr.377 III nodaļu.