Kas jādara, ja parādnieks pats vēlas maksāt uzturlīdzekļus

J
jautā:
19. jūlijā, 2017
Zanda

Labdien! Kā man rīkoties, ja bērna tēvs turpmāk alimentus vēlas maksāt pats. Zinu, ka man ir jāraksta iesniegums, ka atsakos no UGF uzturlīdzekļiem, bet kāda ir tālākā rīcība? Kur bijušajam vīram ir jāieskaita alimenti? Manā kontā vai tiesu izpildītājas (jo izpildu lieta ir viņas pārvaldībā)? Jau iepriekš paldies par sniegto atbildi!

A
atbild:
28. jūlijā, 2017
Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome
Agnese Mičuliša, direktores vietnieces p. i.

Attiecīgajā situācijā izpildu lietā piedzinēja statuss ir divām personām – Jums daļā par uzturlīdzekļu parādu un Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijai daļā par no Uzturlīdzekļu garantiju fonda izmaksātajiem uzturlīdzekļiem. Ja bērna tēvs ir izteicis vēlēšanos turpmāk labprātīgi Jums maksāt ikmēneša uzturlīdzekļus, viņš to ir tiesīgs darīt, veicot maksājumus uz Jūsu kontu (savukārt Jums un bērna tēvam jāinformē tiesu izpildītāja par to, ka tiek veikti ikmēneša uzturlīdzekļu maksājumi). Vienlaikus norādām, ka tas bērna tēvu neatbrīvos no sākotnējā parāda, kurš ir uzkrājies par labu Jums, un parāda Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijai segšanas. Proti, uzturlīdzekļu parādu maksājumi viņam ir jāveic uz tiesu izpildītājas kontu un izpildu lieta pie tiesu izpildītājas netiks pabeigta līdz brīdim, kamēr no Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas netiks saņemts apliecinājums par tās prasījuma neesamību.