Lasīšanai: 1 minūte

Vai piedziņu var vērst uz parādnieka vecāku īpašumu

J
jautā:
18. decembrī, 2023
Arnis

Labdien! Vai zvērināts tiesu izpildītājs var piedzīt parādus no parādnieka mātes kustamā īpašuma? Paldies!

A
atbild:
20. decembrī, 2023

Parādu piedziņa saskaņā ar Civilprocesa likuma 570. panta pirmo daļu tiek vērsta uz parādnieka (fiziskās personas) mantu, arī uz šīs personas daļu kopīpašumā un laulāto kopmantā, kā arī likumā noteiktajos gadījumos – uz laulāto mantas kopību. Uz mantu, kuras īpašnieks ir parādnieka vecāks, piedziņu, ja vien tas nav īpaši norādīts izpildu dokumentā, nevērš.