TĒMA: Ekonomika

Veselības apdrošināšana Vācijā

J
jautā:
21. jūnijā, 2012
Sanita Done

Pašreiz esmu Vācijā kā darba meklētājs. Ienākumi nav. Neprecējusies, dzīvoju civillaulībā, kopīgs bērns. Ārsta palīga diploms netiek atzīts, tas tiks atzīts pēc 9 mēnešu prakses. Par prakses laiku atalgojums un sociālās garantijas nepienākoties. Interesējos par veselības apdrošināšanu, kas Vācijā ir obligāta. Vai pie uzturēšanas pieskaitāma arī veselības apdrošināšana? Kas par to maksā, ja man nav ienākumi?

A
atbild:
25. jūnijā, 2012
Laura Platace
LV portāls

Sociālā apdrošināšana ir obligāta visiem Vācijas iedzīvotājiem. Sociālās apdrošināšanas iemaksas nodrošina veselības apdrošināšanu Vācijā, tādēļ par ģimenes locekļiem, kuri nestrādā algotu darbu, veselības apdrošināšanas iemaksas var veikt strādājošais, kā arī iemaksas var veikt ar privātās apdrošināšanas palīdzību.

Lai iegūtu sīkāku un precīzi Jūsu situācijai atbilstošu informāciju, aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Vācijā, adrese šeit.

Papildu informācijai par darba meklēšanu Vācijā – LV portāla skaidrojums: Kas jāzina, ja vēlies strādāt Vācijā.