Slimības laikā var rakstīt atlūgumu, nezaudējot pabalstu

J
jautā:
03. aprīlī, 2017
Armands

Sveiki! Slimoju jau no 2016. gada beigām, ir slimības lapa B. Tomēr, ņemot vērā veselības aspektus, ir doma pēc atveseļošanās mainīt darbu uz tādu, kur ir mazāka slodze. Vai varu rakstīt atlūgumu, kamēr atrodos uz slimības lapas? Vai tādā gadījumā turpināšu saņemt slimības lapu B un slimības naudu (to pašu, ko iepriekš)?

A
atbild:
06. aprīlī, 2017
Lidija Dārziņa
LV portāls

Atbilstoši Darba likuma 100. panta pirmajai daļai darbinieks uzteikumu iesniedz vienu mēnesi iepriekš. Likums neliedz darba ņēmējam un darba devējam vienoties par citu, īsāku, laiku. Jums ir tiesības iesniegt uzteikumu arī slimības laikā, norādot, lai slimības laiku iekļauj uzteikuma termiņā.

Darbnespējas lapu B ārsts izsniedz no slimības 11. dienas. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra izmaksā slimības pabalstu. Ja darba attiecības pārtrauksiet pirms izveseļošanās, bet darbnespējas lapa turpināsies, tad līdz darba spēju atgūšanai saņemsiet slimības pabalstu tādā pašā apmērā kā iepriekš.