Laulātā parādsaistību attiecināmība uz otru laulāto

J
jautā:
14. martā, 2017
Oksana

Labdien! Ir izveidojusies šāda situācija. Dzīvojam ar vīru atsevišķi jau 5 gadus. Laulība nav šķirta. Ir meita, 17 gadi. Vīrs regulāri iemaksā meitas kontā konkrētu naudas summu (kā uzturlīdzekļus). Tagad vīram tiesu izpildītājs ir bloķējis kontu, jo nebija nomaksāts vecs parāds. Vīrs grib šķirties. Jautājums – vai parāds attieksies arī uz mani pie šķiršanās? Vai man būs ar to kāds sakars?

A
atbild:
05. aprīlī, 2017

Pirmkārt, ir svarīgi, vai Jūs savam vīram saistībā ar konkrētajām parādsaistībām esat galvotāja saskaņā ar Civillikuma 1692. panta normām. Ja neesat, tad parāds uz Jums pēc šķiršanās neattieksies.

Otrkārt, pagaidām, kamēr esat laulībā, ir būtiski, vai starp abiem laulātajiem ir noslēgts laulības līgums par visas mantas šķirtību. Ja nav, tad tiesu izpildītājs varētu vērst piedziņu uz vīra daļu kā laulāto kopmantu, ja kreditors šādu piedziņas veidu būs izvēlējies.

Treškārt, ja laulības šķiršana notiks ar mantas sadali, tad pēc tam šis parāds uz Jums nekādi neattieksies.