TĒMA: Tieslietas

Kur uzzināt par notāru vakancēm?

J
jautā:
15. februārī, 2017
Marita

Labdien! Kur tiek izziņotas notāru vakances? Ik pa laikam publiski ir redzams, ka tiek apstiprināti jauni notāri.

A
atbild:
01. martā, 2017
Latvijas notārs
Anta Maldupe-Krūmiņa, zvērināta notāre

Latvijā šobrīd ir 125 zvērinātu notāru amata vietas. Saskaņā ar Notariāta likuma 11.1 pantu, ja zvērināta notāra amata vieta ir vakanta, tieslietu ministrs uzaicina praktizējošos zvērinātus notārus divu nedēļu laikā pieteikties uz šo amata vietu, bet, ja šādu pretendentu nav, tieslietu ministrs publicē oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" uzaicinājumu personām, kas nokārtojušas zvērināta notāra eksāmenu, mēneša laikā pieteikties uz vakanto notāra vietu. Izvēloties atbilstošāko zvērināta notāra amata pretendentu, ņem vērā zvērināta notāra eksāmenā iegūto vērtējumu un Latvijas Zvērinātu notāru padomes pamatoto atzinumu. Ja vakanto zvērināta notāra amata vietu nav iespējams aizpildīt norādītajā veidā, tieslietu ministrs oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" izsludina zvērinātu notāru eksāmenu. Prasības zvērināta notāra amata pretendentiem nosaka Notariāta likums.