Ja ir darba ienākumi, slimības pabalstu nemaksā

J
jautā:
11. februārī, 2017
Valentīns D.

Labdien! Mikrouzņēmuma īpašnieks ir darba devējs un maksā nodokli no uzņēmuma apgrozījuma un vienlaikus ir darba ņēmējs citā komercsabiedrībā X un arī maksā IIN un sociālās apdrošināšanas nodokli. Jautājums: Vai tādai personai ir tiesības saņemt B slimības pabalstu kā darba ņēmējam komercsabiedrībā X un vienlaikus saņemt ienākumus kā darba dēvējam no sava uzņēmuma?

A
atbild:
14. februārī, 2017
Lidija Dārziņa
LV portāls

Darbnespējas lapas B periodā sociālās apdrošināšanas maksājumu – slimības pabalstu – valsts apmaksā no darbnespējas 11. dienas. Ja saslimis bērns, ārsts izsniedz tikai B lapu un pabalstu valsts maksā no bērna pirmās slimības dienas.

Ja cilvēks strādā, gūst ienākumus divās vai vairākās darbavietās, slimības pabalsta aprēķinam ņem vērā (summē) iemaksu algu (iemaksu objektu) visās darbavietās.

Lai būtu tiesības uz slimības pabalstu, nevar būt darba ienākumi nevienā no darbavietām – tātad nav iespējams strādāt, saņemt darba ienākumus un vienlaikus saņemt slimības pabalstu.