Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Satiksme

Prasība par personas koda norādi tiks atcelta

J
jautā:
24. janvārī, 2017
Raimonds Petrovskis

Vēlos nosūtīt ar pasta pārvedumu divus eiro. Pastā papildus saņēmēja vārdam, uzvārdam, adresei pieprasa uzrādīt saņēmēja personas kodu. Ja es nezinot saņēmēja personas kodu, tad nosūtīt nevarot. Vai tagad katram jāpublisko savs personas kods?

A
atbild:
31. janvārī, 2017
Lidija Dārziņa
LV portāls
VAS "Latvijas pasts"
Gundega Vārpa, Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja

LV portālam ir arī cita informācija – pasta sūtījumiem tiek prasīts norādīt nevis pilnu saņēmēja personas kodu, bet tikai daļu no tā.

Taču šādu prasību – norādīt personas kodu – ir paredzēts atcelt. Kā informēja VAS “Latvijas Pasts” ārējo komunikāciju vadītāja Gundega Vārpa, šis ir viens no jautājumiem, kuros saglabājusies iepriekšējās “Latvijas Pasta” vadības pieeja. Tas patlaban tiek mainīts – jau tuvākajā laikā šādas prasības vairs nebūs.