Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Kultūra

Autoram ir tiesības lietot pseidonīmu

J
jautā:
23. novembrī, 2016
Inese

Labdien! Man ir jautājums par pseidonīma lietošanu publikācijās. Ja es esmu sakarā ar laulībām mainījusi uzvārdu, vai es likumīgā ceļā varu publicēt rakstus, grāmatas u.tml. pieņemot par pseidonīmu savu dzimto uzvārdu? Respektīvi - vārds būtu man tagadējais, bet uzvārds - dzimtais, nevis tāds kā pasē ierakstīts. Vai tā ir atļauts darīt no likumiskās puses? Ja jā, kā jārīkojas, slēdzot līgumus ar izdevējiem? Jau iepriekš sakot paldies!

A
atbild:
28. novembrī, 2016
Elīna Gulbe
LV portāls

Autortiesību likuma 14. panta pirmās daļas ceturtais punkts paredz, ka autoram ir tiesības pieprasīt pseidonīma lietošanu vai anonimitāti. Pseidonīma izvēle normatīvajos aktos netiek regulēta, par to jāvienojas ar izdevēju, slēdzot autoratlīdzības līgumu.