Kā Uzņēmumu reģistrā tikt pie statūtu kopijas

J
jautā:
14. septembrī, 2016
Elita Daniela

Sakarā ar licences pārreģistrāciju PVD man jautā uzrādīt sabiedrības statūtus. Pašlaik tos esam iesnieguši UR, vai ar to nepietiek? Kā tikt pie oriģināla, ja tas nepieciešams?

A
atbild:
03. oktobrī, 2016
Uzņēmumu reģistrs
Baiba Danovska, sabiedrisko attiecību speciāliste

Nepieciešamības gadījumā Uzņēmumu reģistrā iespējams pieprasīt statūtu kopiju ar pareizības apliecinājumu. Lai to saņemtu, Reģistrā jāiesniedz rakstisks ziņu pieprasījums - aizpildīta veidlapa „Informācijas pieprasījums”, kas pieejama Uzņēmumu reģistra mājaslapas  sadaļā “Veidlapas”, vai brīvas formas iesniegums, kā arī jāveic maksas pakalpojuma apmaksa atbilstoši Ministru kabineta 2013. gada 17. decembra noteikumu Nr. 1525 “Noteikumi par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra maksas pakalpojumiem” pielikuma 1.2.1.1. vai 1.2.1.2. apakšpunktos noteiktajam:

1) statūtu kopija ar pareizības apliecinājumu (piecu darbdienu laikā) – 2,85 eiro;

2) statūtu kopija ar pareizības apliecinājumu (divu darbdienu laikā) – 8,54 eiro.

Maksu iespējams veikt Reģistrā, norēķinoties ar maksājumu karti vai jebkurā bankā, maksājot skaidrā naudā vai veicot naudas pārskaitījumu uz Reģistra saimniecisko darījumu kontu:

Valsts kase
Kods TRELLV22
Konts LV67TREL2190464004000
Saņēmējs: Uzņēmumu reģistrs,
Reģistrācijas Nr. 90000270634.

Ja maksa par pakalpojumu tiek veikta bankā vai “Latvijas Pastā”, tad pēc maksājuma veikšanas informācija par to jāiesniedz Reģistrā. Vēršam Jūsu uzmanību, ka Reģistrs sniedz pakalpojumu tikai pēc tam, kad maksa ir atzīta par saņemtu valsts budžetā.

Ziņu pieprasījuma oriģinālu un informāciju par maksājumu iespējams iesniegt:

1) personīgi (jebkurā Reģistra reģionālajā nodaļā);

2) elektroniski (pieprasījumam jābūt parakstītam ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu) uz e-pasta adresi: info@ur.gov.lv;

3) pa pastu (Pērses ielā 2, Rīgā, LV-1011).

Reģistrs atbildi nosūta/izsniedz klienta izvēlētajā veidā: personīgi, elektroniski vai pa pastu (vienkāršā sūtījumā).