Studiju kredīta dzēšana

J
jautā:
12. augustā, 2010
Iveta Kalniņa

Studēju LPA, un man tika piešķirts valsts garantētais studiju kredīts. 2009. gada decembrī studijas pabeidzu. Mani interesē, kā var tikt dzēsts šis man piešķirtais kredīts?

A
atbild:
20. augustā, 2010
Izglītības un zinātnes ministrija
Ināra Svikle, Studiju un zinātnes administrācijas vecākā referente

Studējošā un studiju kredītu dzēšana notiek saskaņā ar 2001. gada 29. maija Ministru kabineta (turpmāk – MK) noteikumu Nr. 220 „Kārtība, kādā tiek piešķirts, atmaksāts un dzēsts studiju kredīts un studējošā kredīts no kredītiestādes līdzekļiem ar valsts vārdā sniegtu galvojumu” (turpmāk – Noteikumi Nr. 220) 8. nodaļu.

Noteikumu Nr. 220 57. punkts paredz, ka uz kredīta dzēšanu no valsts budžeta līdzekļiem var pretendēt kredīta ņēmēji, kas atbilstoši iegūtajai akadēmiskajai vai profesionālajai izglītībai kļūst par darbiniekiem valsts vai pašvaldības institūcijās tajās profesijās, kuru sarakstu, kā arī speciālistu skaitu pēc attiecīgo ministru ierosinājuma katru gadu ar rīkojumu apstiprina MK.

Studiju un zinātnes administrācija informē, ka, ņemot vērā pašreizējo ekonomisko situāciju valstī un samazinātos valsts budžeta līdzekļus kredītu dzēšanai, 2009. gadā netika sagatavoti MK rīkojumi par studiju un studējošā kredītu dzēšanu no valsts budžeta līdzekļiem, ar kuriem tiek apstiprināts speciālistu – valsts un pašvaldības institūciju darbinieku – profesiju saraksts un skaits, kam studiju un studējošā kredītu var sākt dzēst no valsts budžeta līdzekļiem 2009. gadā.

Informējam, ka 2010. gada 9. februārī MK veica grozījumus noteikumos Nr. 220. Grozījumi paredz, ka MK rīkojumu, ar kuru apstiprina profesiju sarakstu un speciālistu skaitu, kam attiecīgajā gadā uzsāks kredīta dzēšanu, sagatavo, sākot ar 2013. gada 1. janvāri.

Ja 2013. gadā strādāsiet profesijā, kuru ar rīkojumu apstiprinās MK, tad Jums būs jāiesniedz jauna pieteikuma veidlapa un izziņa no darbavietas, norādot informāciju par pamatdarba vietu, amatu (profesiju), darba laiku, darba attiecību sākuma datumu. Tad IZM Studiju un studējošo kredītu dzēšanas komisija, pamatojoties uz iesniegto informāciju, izskatīs jautājumu par kredīta dzēšanas no valsts budžeta līdzekļiem uzsākšanu.

Par aktualitātēm kredītu dzēšanas jautājumos vairāk var uzzināt SZA mājaslapas http://www.sza.gov.lv sadaļā „Kredīta dzēšana” un ar normatīvajiem aktiem, kas regulē kredītu dzēšanu no valsts budžeta līdzekļiem, var iepazīties sadaļā „Normatīvie akti”.