E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 10040
Lasīšanai: 3 minūtes

Par uzturlīdzekļu piedziņu, ja nav zināma atbildētāja adrese

J
jautā:
28. jūlijā, 2016
Agnese

Labdien! Atrodos ārpus Latvijas. Vai varu iesniegt maza apmēra uzturlīdzekļu piedziņu no šīs valsts? Kā to izdarīt? Veidlapu atradu, bet es nezinu bijušā vīra adresi, tel. nr. P.S. Ja man ir pilnvarota persona LV, vai viņa var iesniegt šo veidlapu manā vietā? Paldies.

A
atbild:
09. augustā, 2016
Edīte Brikmane
LV portāls

Jā, lai gan dzīvojat ārpus Latvijas, Jums ir tiesības sniegt prasību Latvijas tiesā par uzturlīdzekļu piedziņu no bērna tēva. Atbilstoši Civilprocesa likumā noteiktajam prasība pret fizisko personu ceļama tiesā pēc tās deklarētās dzīvesvietas. Prasība pret atbildētāju, kuram nav deklarētās dzīvesvietas, ceļama pēc viņa dzīvesvietas, bet prasība pret atbildētāju, kura dzīvesvieta nav zināma vai kuram nav pastāvīgas dzīvesvietas Latvijā, ceļama pēc viņa nekustamā īpašuma atrašanās vietas vai pēc viņa pēdējās zināmās dzīvesvietas (Civilprocesa likuma 26.–27. pants). Konkrētajai adresei piekritīgās tiesas kontaktinformācija atrodama Latvijas tiesu portāla www.tiesas.lv sadaļā “Tiesu darbības teritorijas”.

Ja Jums nav zināma atbildētāja deklarētās vai pastāvīgās dzīvesvietas adrese, prasības pieteikumā tiesai ir norādāma pēdējā zināmā atbildētāja dzīvesvieta, noteikti pierakstot klāt, ka tā ir pēdējā Jums zināmā adrese. Prasības skaidrojumā varat izklāstīt, kad atbildētājs ir uzturējies Jums zināmajā adresē un ka šobrīd nekādu ziņu par šīs personas dzīvesvietu Jūsu rīcībā nav.  

“Tiesa pati pārbaudīs atbildētāja adresi. Fakts, ka prasītāja nezina atbildētāja dzīvesvietas adresi, nedrīkst būt šķērslis prasības par uzturlīdzekļu piedziņu iesniegšanai,” atbildot uz līdzīgu jautājumu LV portālam, uzsvērusi juriste Ieva Brante.

Prasības pieteikuma veidlapa maza apmēra prasībai par uzturlīdzekļu piedziņu pieejama Latvijas tiesu e-pakalpojumu portālā manas.tiesas.lv/eTiesas/  sadaļā “E-veidlapas”. Veidlapas paraugs pieejams arīdzan Ministru kabineta noteikumu Nr. 783 „Noteikumi par maza apmēra prasībā izmantojamām veidlapām” 2. pielikumā „Prasības pieteikums maza apmēra prasībā par uzturlīdzekļu piedziņu”.

Jūsu intereses tiesā var pārstāvēt cita pilnvarota persona. Par pārstāvi civilprocesā var būt jebkura fiziskā persona, kas ir sasniegusi 18 gadu vecumu un kurai nav citu Civilprocesa likuma 84. pantā noteikto ierobežojumu, lai vestu attiecīgo lietu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU