DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
Šodien
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Noziedzība

Likumsargi siltumnīcā atklāj marihuānas audzētavu

FOTO: Valsts policija.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Dienvidlatgales iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas amatpersonas šā gada 30. un 31. jūlijā veica operatīvos pasākumus saistībā ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti Krāslavā un Krāslavas novadā. Likumsargi veica sankcionētas kratīšanas trīs adresēs, kopumā izņēma 89 podos augošus marihuānas stādus un 12 vīstokļus ar izžāvētu marihuānu. Valsts policijā ir uzsākti divi kriminālprocesi un turpinās izmeklēšana.

Pagājušajā trešdienā, 30. jūlijā, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā amatpersonas, pārbaudot saņemto operatīvo informāciju, saistībā ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti, Krāslavas novadā kādā privātmājas teritorijā konstatēja marihuānas stādu audzētavu. Likumsargi pārbaudīja siltumnīcu, kas atradās teritorijā, un tajā konstatēja 89 marihuānas stādus, kas tika audzēti podos. Jāmin, ka visi marihuānas stādi tika izņemti.

 Saistībā ar šo notikumu pret 1979. gadā dzimušu vīrieti ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 256. panta pirmās daļas, proti, par narkotiskās vai psihotropās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu. Paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Savukārt šā gada 31. jūlijā, arī realizējot operatīvo informāciju, likumsargi Krāslavā, pie 1998. gadā dzimuša vīrieša dzīvoklī un privātmājā, atrada un izņēma 12 vīstokļus ar izžāvētu zaļganbrūnas krāsas nezināmas izcelsmes – marihuānai līdzīgu vielu, kā arī trīs litru burku ar zaļganbrūnas krāsas nezināmas izcelsmes – marihuānai līdzīgu vielu. Šobrīd ir nozīmētas ekspertīzes, lai noteiktu precīzu izņemto vielu sastāvu. Tāpat izņemti trīs nogriezti marihuānas augi žāvēšanai, un marihuānas augu nogriezumi. Kopējais izžāvētas marihuānas svars ap 40 gramiem.

Pret personu ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 panta pirmās daļas, proti, par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu realizēšanu. Paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI