Apmācību mērķis ir pilnveidot speciālistu prasmes sarunu vešanā ar grūtībās nonākušām un problemātiskām personām, nodrošinot efektīvu un profesionālu pieeju krīzes situāciju risināšanā. Mērķgrupa ir pašvaldību un to kapitālsabiedrību speciālisti – pašvaldību policisti, informācijas centru administratori u. c. –, kuru darbs tieši saistīts ar krīzes situāciju risināšanu, komunikāciju ar krīzē nonākušiem iedzīvotājiem, problēmu uzklausīšanu un tālākas rīcības noteikšanu.
Līdz šim ir īstenotas četras apmācību grupas – Jelgavā, Aizkrauklē un divas grupas Bauskā, kopumā apmācot vairāk nekā 70 pašvaldību speciālistu.
Apmācības vada lektors Juris Grabovskis – atvaļināts policijas pulkvedis, kurš 27 gadus strādājis tiesībsargājošajās iestādēs, no tiem 17 gadus vadījis Latvijas pretterorisma vienību “OMEGA” (1995–2011). Pēc aiziešanas no dienesta viņš kļuva par Baltijas Drošības skolas (BDS) valdes priekšsēdētāju, kur turpina dalīties savā pieredzē un zināšanās par krīzes situāciju pārvaldību un drošības jautājumiem.
Apmācību norises datumi un vietas:
- 10. jūnijs – Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC), Svētes iela 33, Jelgava
Norises laiks no plkst. 10.00 līdz 16.00.
Dalībnieki var vienu reizi pieteikties un piedalīties vienā no apmācību datumiem.
Obligāta iepriekšēja reģistrācija līdz 30. maijam! Vietu skaits – ierobežots.
Reģistrācijas saite pieejama šeit.
Apmācības realizētas projektā “Nr. 3.1.1.2.i.0/1/22/I/VARAM/001, “Pašvaldību kapacitātes stiprināšana to darbības efektivitātes un kvalitātes uzlabošanai” un tiek īstenots Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda (Recovery and Resilience Facility) programmas ietvaros. Projekta finansējums: 3 025 000,00 eiro, tai skaitā Atveseļošanas fonda finansējums 2 500 000.00 eiro apmērā un valsts budžeta līdzekļi 525 000,00 eiro. Projekta īstenošanas laiks ir: 13.06.2023.–30.06.2026. Ar projekta aprakstu iespējams iepazīties šeit.
Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Zemgales plānošanas reģions un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.