Vēja enerģētikas nozare Latvijā šobrīd ir ar augstu intensitāti un konkurenci, tādējādi apliecinot tās ekonomisko nozīmību. Latvenergo koncerns projektu attīstībā ir līderis Latvijas mērogā un šobrīd ir aktīvi iesaistīts vairākos nozīmīgos vēja enerģijas projektos gan Latvijā, gan Lietuvā. Dažādās brieduma pakāpēs ir vairāki projekti – gan iegādāti, gan pašu attīstīti, taču jau tuvākajā laikā darbu sāks Latvijā pirmie jaunuzbūvētie parki, papildinot parkus Lietuvā:
- Sākti būvdarbi un 2026. gada vasarā elektroenerģiju sāks ražot Latvijā pirmā lielākā VES – Laflora Energy vēja parks ar 108,8 MW lielu uzstādīto jaudu, kas būs arī nozīmīgs ilgtspējas projekts valstī. Tā izveide ir liels solis nacionālās AER attīstībā un vēja enerģētikas nozīmībā tautsaimniecībā, jo puse no investīcijām paliks Latvijā. Laflora Energy parka projektā jau tagad nodarbināti ap 200 cilvēki 14 Latvijas uzņēmumos, savukārt tā izbūve radīs vēl 300 jaunas darba vietas, kas vēlreiz apliecina, ka ar šo projektu attīstību Latvenergo stiprina tieši vietējo ekonomiku un Latvijas uzņēmumus;
- Lietuvā jau strādā Latvenergo vēja parks Akmenē (19,6 MW), bet 2026. gada vasarā darbību sāks vēl viens nozīmīgs projekts – Telšu vēja parks ar 124 MW jaudu. Abi šie objekti būtiski stiprina Latvenergo klātbūtni reģionā un palielina zaļās enerģijas apjomu Baltijas tirgū;
- Latvijā tiek attīstīts arī pirmais hibrīdparks Priekulē, – tas būs viens no pirmajiem šāda veida projektiem Latvijā, kurā tiks apvienota saules un vēja enerģijas ražošana, ļaujot maksimāli izmantot dabas resursus un uzkrāt tos BESS sistēmā.
AS "Latvenergo" attīsta vēja enerģiju ar ilgtermiņa redzējumu gan Latvijā, gan visā Baltijā. Vēja enerģijas projekti apliecina, ka uzņēmuma stratēģija tiek īstenota efektīvi, drosmīgi un ar skatu nākotnē. Vienlaikus gan VES, gan saules parku (SES) projektu mērķtiecīgā attīstība apliecina Latvenergo kā šobrīd visintensīvāk ražošanas jaudas attīstošu uzņēmumu Latvijā un augstās pozīcijās Baltijā. No šī viedokļa skatoties, ļoti īsā laikā uzņēmums ir pietuvojies stratēģiskā mērķa – 1000 MW jaunu jaudu līdz 2026. gadam – sasniegšanai.