Atbalsts šādiem projektiem tiks piešķirts vienkāršoto izmaksu veidā, piemērojot fiksētas summas maksājumu, tādējādi tiks veicināta finanšu līdzekļu efektīvāka administrēšana un mazināts administratīvais slogs programmas zivsaimniecības attīstībai 2021.–2027. gadam atbalsta pasākumā “Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošana”.
Tāpat grozījumi paredz, ka turpmāk atbalstu varēs saņemt valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā iekļautas būves restaurācijai, ja nepieciešams tehniski vai funkcionāli uzlabot piekrastes kultūras mantojumu. Līdz šim būves restaurācijas izmaksas netika uzskatītas par attiecināmām izmaksām, tāpēc tika noraidīti projekti, kas paredzēja būvju restaurāciju.
Tāpat noteikts, ka atbalsta pasākumā neattiecināmas ir jebkura dzinēja iegādes vai nomaiņas izmaksas, ja vien netiek veikta kuģa (laivas) pārbūve, kā arī precizēti nosacījumi kuģa (laivas) pārbūves gadījumā.
Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošanas atbalsta pasākums tiek īstenots četros darbības virzienos: vietējās ekonomikas attīstības un transformācijas veicināšanai, vides resursu ilgtspējīgai izmantošanai, klimata pārmaiņu mazināšanai, kā arī zvejas vai jūras kultūras mantojuma izmantošanas veicināšanai un ostu infrastruktūras attīstības stiprināšanai.
Noteikumi “Grozījumi Ministru kabineta 2023. gada 10. oktobra noteikumos Nr. 579 “Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība Eiropas Jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fonda pasākumam “Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošana”” stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.