DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. aprīlī, 2025
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Reģistri

Latvijā strādā ap 9000 Ukrainas valstspiederīgo

9,3 tūkstoši Ukrainas valstspiederīgo* ar pagaidu aizsardzības statusu Latvijā reģistrēti kā darba ņēmēji, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aprēķins šī gada sākumā. Šie paši dati rāda, ka mazliet vairāk nekā 4 tūkstoši bija reģistrēti un turpina mācības Latvijas izglītības iestādēs.

Ukrainas valstspiederīgo iedzīvotāju nodarbinātības rādītāji

Pēc Valsts ieņēmuma dienesta datiem 2025. gada sākumā 9,3 tūkstoši Ukrainas valstspiederīgo bija reģistrēti kā darba ņēmēji. Visbiežāk ukraiņi strādā rūpniecībā – 21,2 %, finanšu, apdrošināšanas, zinātnisko, administratīvo pakalpojumu un operāciju ar nekustamo īpašumu jomās – 13,2 %, izmitināšanā un ēdināšanā – 12,6 %, tirdzniecības, automobiļu un motociklu remonta nozarēs ir nodarbināti 11,0 %, kā arī 8,7 % strādā būvniecībā.

39,5 % nodarbināto strādā vienkāršajās profesijās, kā biroju, viesnīcu un citu telpu apkopēji, virtuves strādnieki, preču izvietotāji un citi. 15,9 % ir kvalificēti strādnieki un amatnieki, 13,6 % ir pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki, 9,6 % iekārtu un mašīnu operatori, bet 1,2 % – vadītāji.

Latvijā izglītojas ap 4000 Ukrainas valstspiederīgo

2025. gada sākumā Latvijas pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādēs bija reģistrēti ap 3,8 tūkstošiem bērnu, profesionālās izglītības iestādēs ap 200 audzēkņu, augstākās izglītības iestādēs nedaudz vairāk nekā 200 studējošo Ukrainas valstspiederīgo, kam bija pagaidu aizsardzības statuss Latvijā.

Šogad 2. jūnijā tiks publicēti galīgie dati par iedzīvotāju skaitu 2025. gada 1. janvārī, tai skaitā, par Ukrainas valstspiederīgo skaitu ar pagaidu aizsardzības statusu Latvijā. 2024. gada sākumā, atbilstoši CSP novērtējumam, tikai 60 % no Latvijā dzīvesvietu reģistrējušiem Ukrainas valstspiederīgajiem ar pagaidu aizsardzības statusu Latvijā, pastāvīgi dzīvoja te.

* Tiek ieskaitīti Ukrainas valstspiederīgie, kam dzīvesvieta attiecīgā mēneša sākumā ir deklarēta Latvijā un kam ir uzturēšanās atļauja uz vismaz 11 mēnešiem (Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes dati), kā arī personas, kam piešķirts pagaidu aizsardzības statuss.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI