Kā būtiskus priekšnoteikumus sekmīgai eirointegrācijai NB8 valstu pārstāvji minēja attiecību normalizāciju starp reģiona kaimiņvalstīm, Krievijas militārpersonu izvešanu no Armēnijas, kā arī tirdzniecības saišu dažādošanu. Patlaban Armēnijas ekonomika lielā mērā orientēta uz Krieviju un citām Eirāzijas Ekonomiskās savienības valstīm.
Armēnijas parlamentārieši pateicās par NB8 reģiona valstu līdzšinēji sniegto atbalstu, tostarp vīzu liberalizācijas dialogu un Eiropas Savienības (ES) Civilās misijas darbību Armēnijā, kas stiprina drošības sajūtu.
Armēnija vienmēr var rēķināties ar Baltijas un Ziemeļvalstu padomu un atbalstu, taču mērķu nospraušana un lēmumu pieņemšana par valsts virzību ir tikai un vienīgi pašu ziņā, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja. Baltijas valstis savas izvēles izdarīja jau uzreiz pēc neatkarības atjaunošanas un mērķtiecīgi strādāja, lai kļūtu par ES un NATO dalībvalstīm.
NB8 valstis ir apņēmības pilnas sniegt savu atbalstu un ekspertīzi Armēnijai tādās jomās kā laba pārvaldība, vēlēšanu organizēšana, dzimumu līdztiesība un pilsoniskās sabiedrības attīstība.
Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa no 21. līdz 25.janvārim kopā ar citiem NB8 valstu parlamentu pārstāvjiem vizītē apmeklē Armēniju. Vizītes uzmanības centrā ir jautājumi par Armēnijas ciešāku integrāciju Eiropā un reformu procesu.
Baltijas valstis un Ziemeļvalstis vieno nozīmīga sadarbība NB8 formātā. Tas apvieno piecas Ziemeļvalstis – Dāniju, Islandi, Norvēģiju, Somiju un Zviedriju – un trīs Baltijas valstis – Latviju, Igauniju un Lietuvu. Igauniju vizītē pārstāv parlamenta priekšsēdētājs Lauri Husars (Lauri Hussar), bet Lietuvu – parlamenta priekšsēdētāja vietnieks Jozs Oleks (Juozas Olekas). Dāniju pārstāv parlamenta Prezidija loceklis Karstens Henge (Karsten Hønge), Norvēģiju – parlamenta priekšsēdētājs Masūds Garahhani (Masud Gharahkhani), Somiju – parlamenta priekšsēdētājs Jusi Hallaaho (Jussi Halla-Aho), savukārt Zviedriju – parlamenta priekšsēdētāja vietnieks Kenets Fošlunds (Kenneth G. Forslund).
NB8 ietvaros notiek regulāras premjeru, parlamentāriešu, ministru un citu amatpersonu tikšanās. Ierasti ir NB8 formāta izbraukumi uz valstīm ārpus reģiona, lai aktualizētu demokrātijas, miera un tiesiskuma jautājumus, kā arī dalītos ar labāko praksi reformu procesam.