DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
Šodien
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Iekšlietu ministrija piemin un godina 1991. gada barikāžu dalībniekus 

Šodien, 1991. gada barikāžu muzejā Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis un Iekšlietu ministrijas vadība tikās ar barikāžu dalībniekiem, barikāžu laikā pret Iekšlietu ministriju vērstajā bruņotajā uzbrukumā cietušajiem darbiniekiem, kā arī bojā gājušo milicijas darbinieku ģimenes locekļiem.

Publicitātes foto

Pirmdien, 20. janvārī, atzīmējot barikāžu aizstāvju atceres 34. gadadienu un godinot 1991. gada barikāžu upuru piemiņu, 1991. gada barikāžu muzejā Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis un Iekšlietu ministrijas vadība tikās ar barikāžu dalībniekiem, barikāžu laikā pret Iekšlietu ministriju vērstajā bruņotajā uzbrukumā cietušajiem darbiniekiem, kā arī bojā gājušo milicijas darbinieku ģimenes locekļiem. 

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis: “Barikādes bija ne tikai fiziska cīņa, bet arī simbols mūsu tautas apņēmībai, vienotībai un gribai būt brīviem. Šis brīdis ir īpaši nozīmīgs arī šodien, kad dzīvojam hibrīdkara apstākļos. Pateicība mūsu iekšlietu dienestiem un aizsardzības nozares kolēģiem, kuri dienu no dienas rūpējas par mūsu drošību, kā arī visiem tiem, kuri ar savu darbu un pārliecību stiprina un aizsargā Latviju. Šodien godinām arī tos, kuri ar neatlaidību un drosmi stājās aizstāvēt Latvijas brīvību un neatkarību 1991. gadā.” 

Tāpat Iekšlietu ministrijas un iekšlietu dienestu vadība nolika ziedus pie barikāžu aizstāvju atdusas vietām II Meža kapos. Dienas turpinājumā vadība noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa, kritušo piemiņas vietās Bastejkalnā, kā arī pie bijušās Iekšlietu ministrijas ēkas, kur izvietota piemiņas plāksne 1991.gada barikāžu laikā bojā gājušajiem ministrijas darbiniekiem. 

Ik gadu 20. janvārī visā Latvijā un arī Iekšlietu ministrijā piemin 1991. gada barikāžu upurus. Viens no dramatiskākajiem brīžiem barikāžu vēsturē bija uzbrukums Iekšlietu ministrijai 1991. gada 20. janvārī, kura laikā apšaudē smagi ievainoja Bauskas milicijas darbiniekus - Aļģi Simanaviču, Renāru Zaļo, Jāni Jaseviču un Valeriju Markunu, bet valdības apsardzes dienesta vada komandieris milicijas leitnants Vladimirs Gomanovičs un iekšlietu daļas inspektors Sergejs Konoņenko gāja bojā. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI