Tikšanās ievadā Satversmes tiesas priekšsēdētāja Irēna Kucina uzsvēra Satversmes tiesas un Tieslietu ministrijas dialoga nozīmi demokrātiskas valsts vērtību un tiesiskuma stiprināšanā. Dialogs ir būtisks valsts institūciju sadarbības aspekts Latvijas iedzīvotāju pamattiesību aizsardzības nodrošināšanā, labas likumdošanas principa konkretizācijā, Satversmes tiesas procesa efektīvā norisē un nolēmumu izpildē.
Puses apsprieda iespējamos risinājumus tam, lai valsts nodrošināto juridisko palīdzību konstitucionālās sūdzības sagatavošanā padarītu pieejamāku tiem, kuriem tas visvairāk nepieciešams. Tikšanās ietvaros konceptuāli tika atbalstīta iecere apsvērt advokatūras iesaisti, atceļot personas pienākumu pirms palīdzības pieprasīšanas visupirms vērsties Satversmes tiesā pašas spēkiem. Juridiskā palīdzība Satversmes tiesas procesā varētu tikt sniegta uzreiz tām sociāli mazāk aizsargātām personām, kuru iespējamajā pamattiesību aizskārumā tiktu saskatīta perspektīva par labvēlīgu Satversmes tiesas spriedumu. Diskusija par šo risinājumu tiks turpināta ar Latvijas Zvērinātu advokātu padomi, Tieslietu ministriju un Tiesu administrāciju.
Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere akcentēja, ka efektīvs Satversmes tiesas procesa tiesiskais regulējums ir priekšnoteikums Latvijas cilvēku pamattiesību aizsardzībai. Tieši tādēļ tieslietu ministre atzinīgi vērtē Satversmes tiesas un Tieslietu ministrijas dialogu, lai pārrunātu nepieciešamos Satversmes tiesas likuma pilnveidojumus un iespējamu valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības saņēmēju loka paplašināšanu arī Satversmes tiesas procesā. Inese Lībiņa-Egnere uzsvēra, ka mērķis ir padarīt Satversmes tiesu pieejamāku Latvijas cilvēkiem, kuriem nav pietiekamu finansiālu iespēju.
Vienlaikus Satversmes tiesas priekšsēdētāja Irēna Kucina izteica pateicību par ministrijas darbu Satversmes tiesas procesa efektivitātes uzlabošanas grozījumu virzībā izskatīšanai Saeimā. Pašlaik Tieslietu ministrijas iesniegtie grozījumi Satversmes tiesas likumā tiek skaņoti starp dažādām institūcijām, lai tos atbalstītu Ministru kabinetā kopā ar normām, kuras nodrošinātu par Satversmes tiesas tiesnesi apstiprinātiem prokuroriem garantijas atgriezties prokurora amatā pēc tiesneša pilnvaru termiņa izbeigšanās Satversmes tiesā.
Puses pārrunāja arī Satversmes tiesas nolēmumu izpildes aktualitātes un iespējamos risinājumus efektīvākai izpildes nodrošināšanai. Satversmes tiesas priekšsēdētāja Irēna Kucina norādīja, ka Satversmes tiesas spriedumi kopumā tiek pildīti labi. Tomēr no jebkuras labas kārtības ir izņēmumi, tāpēc ir apsverama institūcijas izraudzīšanās valsts pārvaldes ietvaros, kuras struktūrvienība centralizēti pārraudzītu Satversmes tiesas spriedumu izpildi ne tikai termiņu ziņā, bet arī saturiski.