Par līdz šim ieviestiem projektiem un nākotnes iecerēm Latvijā pastāstīs Aivars Starikovs no Latvijas Ūdeņraža asociācijas un Naco Technologies pārstāvis Raivis Ņikitins. Vebināra programmā iekļauti dažādi ar ūdeņraža attīstību saistīti temati. Pasākuma ilgums – 1 stunda.
Vebināra dalībniekiem būs iespēja gūt ieskatu H2Value projekta īstenošanā – Interreg Baltijas jūras reģiona programmas iniciatīvā, kas veicina ūdeņraža tehnoloģiju attīstību un pielietojumu reģionā. Projekta ietvaros tiek testēti zaļā ūdeņraža autobusi, lai praksē pārbaudītu tehnoloģiju iespējas un stiprinātu starpvalstu sadarbību.
Dalībnieki tiks iepazīstināti ar zaļā ūdeņraža projekti Rīgas lidostā. Rīgas lidosta piedalās vairākos projektos, kas veicina zaļā ūdeņraža izmantošanu aviācijā, lai samazinātu nozares ietekmi uz klimata pārmaiņām. Projektu mērķis ir pielāgot infrastruktūru ūdeņraža uzglabāšanai un piegādei, nodrošināt tā izmantošanu lidostas tehniskajā aprīkojumā un lidojumos, kā arī stiprināt starptautisko sadarbību inovatīvu tehnoloģiju attīstībā.
Vebinārā tiks stāstīts arī par to, kā Naco Technologies uzsāka savu darbību un attīstīja augstākās kvalitātes nano-pārklājumu risinājumus elektrolīzeriem un degvielas šūnām, kā arī par uzņēmuma redzējumu par savu lomu ūdeņraža tehnoloģiju attīstībā un pārejā uz ilgtspējīgiem enerģijas avotiem.
>> Pirmreizējā reģistrēšanās dalībai pasākumā (turpmāk uz norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīta informācija par visiem nākamajiem pasākumiem un tēmām, kā arī pieslēgšanās saites dalībai pasākumos)
Jāpiebilst, ka projekta HyTruck organizētie ikmēneša vebināri veicina starpvalstu informācijas apmaiņu par ūdeņradi darbināmiem smagajiem autotransportiem un ūdeņraža uzpildes stacijām. Pasākuma mērķis ir nodrošināt un izplatīt informāciju visām ieinteresētajām pusēm gan Baltijas jūras reģionā, gan Eiropas līmenī, sekmējot ūdeņraža mobilitātes un uzpildes infrastruktūras attīstību. Kopš 2023. gadda septembra ik mēnesi vebinārā tiek aplūkota kādas konkrētas valsts pieredze, izceļot īstenotos projektus un labās prakses piemērus. Parasti šie vebināri pulcē vairāk nekā 50 speciālistus no dažādām Eiropas Savienības valstīm, veicinot diskusijas un pieredzes apmaiņu.
Seminārus organizē starptautiska projekta “HyTruck” partnerība. Projektā “HyTruck” (pilnais projekta nosaukums – “Starptautiska ūdeņraža uzpildes staciju tīkla izveide kravas automobiļiem”) iesaistījušies partneri no Vācijas, Lietuvas, Polijas, Igaunijas, Zviedrijas un Somijas; Latviju projektā pārstāv Vidzemes plānošanas reģions.
Projekts “HyTruck” tiek īstenots Interreg Baltijas jūras reģiona programmas ietvaros no 2023. gada līdz 2025. gadam. Tā mērķis – atbalstīt valsts institūcijas starptautiska ūdeņraža uzpildes staciju tīkla izveidē kravas automobiļiem Ziemeļjūras-Baltijas jūras TEN-T koridora austrumu daļā, par pamatu ņemot saskaņotus jeb vienotus starptautiskus tehnoloģiskos standartus.
Plašāka informācija par “HyTruck” projektu: https://interreg-baltic.eu/project/hytruck/.